Klasa 3 Technikum Logistycznego w zakładach Crafter w Białężycach.

8 października uczniowie klasy 3 Technikum Logistycznego, pod opieką pana Ireneusza Gani i pani Justyny Śmiatacz - Skorupskiej doskonalili swoją wiedzę logistyczną zwiedzając fabrykę Volkswagena Crafter. Zakład funkcjonuje od 2016 roku i produkuje nową generację modelu VW Crafter. Pracuje w nim prawie 3000 osób, a powierzchnia zakładu wynosi 220 hektarów. Na jej terenie działa nowoczesna Hala Budowy Karoserii, Lakiernia, Hala Montażu oraz Park Dostawców, Dział Samochodów Specjalnych i Dział Produkcji Pilotażowej. Nowy Crafter dostępny jest w 69 wariantach. Produkcja odbywa się w sposób nowoczesny, ale również ekologiczny. Zwiedzanie zakładu to bardzo ciekawe doświadczenie. Zachwyciła nas organizacja pracy na linii produkcyjnej oraz zaplecze socjalne dla pracowników. Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Placówka muzealna mieści się w historycznym budynku Katolickiej Szkoły Ludowej w miejscu strajku dzieci wrzesińskich w 1901 roku. Było to bardzo wzruszające i pełne zadumy spotkanie z historią Wielkopolski. Szczególne wrażenie zrobiła na nas izba lekcyjna z okresu strajku szkolnego oraz projekcja najstarszego polskiego filmu fabularnego Pruska kultura z 1908 roku, który pokazuje różne formy germanizacji oraz to w jaki sposób Polacy bronili swojej tożsamości narodowej. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrzeszowa.

Opracowanie: Justyna Śmiatacz - Skorupska