Informatyka      2014-04-12 02:29:06

Wielki sukces uczniów technikum informatycznego

We wczorajszym dniu, nasi uczniowie brali udział w III Konkursie Informatycznym, organizowanym przez Społeczną Akademię Nauk w Wydziale Zamiejscowym w Ostrowie Wielkopolskim.

11 kwietnia 2014 roku był bardzo udanym dniem dla uczniów technikum informatycznego Zespołu Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie. W tym dniu brali oni udział w III Konkursie Informatycznym, organizowanym przez Społeczną Akademię Nauk w Wydziale Zamiejscowym w Ostrowie Wielkopolskim. Dwuetapowy konkurs, odbywał się w dwóch kategoriach: Programista i Administrator sieci. Pierwsza część w formie testu przeznaczona była dla wszystkich uczestników i dotyczyła ogólnej wiedzy informatycznej. Pozwoliła wyłonić dziesięciu uczniów z każdej kategorii, którzy zakwalifikowali się do drugiego praktycznego etapu. W chwili podliczania punktacji, organizatorzy zorganizowali ciekawy wykład na temat technologii używanych w sieciach komórkowych. Po ogłoszeniu wyników pierwszego etapu okazało się, że siedmioro naszych reprezentantów miało możliwość wystąpienia w finale i zaprezentowania swoich praktycznych umiejętności rywalizując z uczniami innych szkół. Rozstrzygnięcie finału okazało się bardzo zaskakujące. W kategorii Administrator sieci, nasi uczniowie otrzymali trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie pokonując tym samym siedem innych szkół (nie tylko z województwa wielkopolskiego) i zaskakując takim wynikiem wszystkich obecnych. Oprócz dyplomów, nasi uczniowie otrzymali również bardzo wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Opiekunem drużyny był nauczyciel przedmiotów informatycznych Dariusz Świtoń.

Wyniki konkursu w kategorii
Administrator sieci LAN: