Ogólny      2017-12-30 19:38:09

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY FLORYSTYCZNE z językiem angielskim

Świąteczny nastrój zapanował wśród uczniów technikum architektury za sprawą warsztatów florystycznych

zorganizowanych w ramach projektu „Z ulicy Krańcowej aż po krańce europejskiego świata...Mobilność edukacyjna kadry ZS Nr 2 w Ostrzeszowie". Nauka nowoczesnej dekoracji stołu oraz tworzenia kompozycji przy użyciu różnorodnych materiałów odbywała się pod okiem nauczycieli zawodowców i doświadczonej florystyki. Na początku uczestnicy kursu zapoznali się z tajnikami przygotowywania materiału roślinnego, zasadami kompozycji i sztuki dobierania kolorów. Kolejnym etapem było poznanie technik florystycznych i zdobycie umiejętności układania bukietów mono i wielogatunkowych. Ponadto młodzież ćwiczyła tworzenie kompozycji w naczyniach o różnych kształtach i co najważniejsze przez cały czas trwania warsztatów pracowała na żywych roślinach. Końcowym efektem było zrobienie stroików i nimi udekorowanie stołu na święta i specjalne okazję przy użyciu przygotowanych wcześniej elementów dekoracyjnych. Zrobiło się świątecznie i elegancko. Oprócz umiejętności technicznych korzystaliśmy też z języka angielskiego aby rozwijać słownictwo i zwiększać atrakcyjność językową dla młodzieży . Język angielski zawodowy dla architektów krajobrazu zawsze dodatkowo przyciąga młodzież która uczestniczy w zajęciach w ramach prowadzonego  w szkole projektu.

Florystyka jest ściśle związana z architekturą krajobrazu . Oprócz smacznego jedzenia w święta także bardzo istotne jest piękne nakrycie stołu oraz dobór kwiatów i dekoracji, aby wszystko tworzyło jednolitą całość, wyglądało świeżo i elegancko. Młodzież z pewnością wykorzysta zdobyte umiejętności w pracy zawodowej, ale również w swoich domach podczas wyjątkowych okoliczności.

Opracowanie: Anna Klósak