Ogólny      2017-10-19 12:49:48

Uroczyste otwarcie PRACOWNI OBSŁUGI GOŚCI

18 października 2017r. w Zespole Szkół Nr 2 odbyło się uroczyste otwarcie drugiej pracowni stworzonej w ramach projektu „Zawodowcy na 6-stkę!”.

Nową pracownię obsługi gości otwarto w obecności wicestarosty Adama Mickiewicza oraz członków Zarządu Powiatu: Zofii Witkowskiej, Jana Puchały i Maksymiliana Ptaka. Projekt jest bowiem wspólnym działaniem Zespołu Szkół Nr 2, Powiatu Ostrzeszowskiego i Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.
Głównym celem realizacji tego zadania było zapewnienie młodzieży technikum żywienia i usług gastronomicznych warunków, w których doskonalić będą umiejętności praktyczne w zakresie przygotowania sali konsumenckiej do przyjęcia gości, zasad obsługi klientów indywidualnych oraz organizacji przyjęć okolicznościowych. Dzięki temu lepiej przygotują się do zdobycia drugiej kwalifikacji w swoim zawodzie. W pracowni uczniowie mogą również rozwijać swoje zainteresowania i talenty kelnerskie, barmańskie, baristyczne i sommelierskie.

Pracownia składa się z sali konsumenckiej oraz w pełni wyposażonego stanowiska barowego. Do dyspozycji uczniów jest profesjonalny wysokociśnieniowy ekspres do kawy, kruszarka do lodu, lodówka i zmywarka barowa. Stanowisko wyposażone jest w różnego rodzaju szklanki i kieliszki, zestaw przyborów barmańskich, shakery i tace kelnerskie. Młodzież korzystać będzie również z pełnej zastawy stołowej, sztućców klasycznych, specjalnych i serwisowych oraz bielizny stołowej. Program komputerowy zainstalowany w pracowni umożliwi młodzieży prowadzenie gospodarki magazynowej, tworzenie receptur, kalkulację cen potraw, przyjmowanie zamówień i rozliczanie sprzedaży.

Niech hasło „Profesjonalna obsługa gościa jest sztuką” przyświeca tej pracowni.

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny