Ogólny      2016-12-07 08:22:12

Uczniowie z ZS NR 2 na konkursie z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE”

III EDYCJA ROK SZKOLNY 2016/2017 „TURBOLANDESKUNDE – SCHWEIZ”

W tym roku szkolnym odbywa się konkurs z języka niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” o tematyce regionalnej. Jest to kontynuacja edycji konkursu, przeprowadzonego w ostatnich dwóch latach, o zasięgu ogólnopolskim, w którym mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a konkurs odbył się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.
W dniu 1 grudnia 2016r. 5 grup uczniów z naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych. Do konkursu przystąpili: Daria Kamińska, Adrian Jarosik i Przemysław Ptak z klasy I RZ, Oliwia Wojtera (1 bLO), Kamil Łabuda i Kacper Durzyński z klasy 2 SI, Magdalena Marek, Magdalena Szczepaniak i Monika Bodylska z klasy II LA, oraz Kamila i Karolina Grabowskie z klasy III TL i Wojciech Janicki z klasy II SI. Test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów Szwajcarii. Uczniowie zwycięskiej grupy – Wiktoria Woźniak, Weronika Dubiel (klasa II TL) oraz Mikołaj Świtoń z klasy 1TI – zdobyli najwyższą ilość punktów (42/55 pkt) i 24 marca 2017 roku będą reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym w Poznaniu.

Opracowanie: Anna Klósak