Język angielski      2015-05-21 23:24:29

ANGLOTEATRALIA 2015

26 maja o godz. 8:50, w ramach ANGLOTEATRALIÓW 2015, gościć będziemy w naszej szkole THE BEAR EDUCATIONAL THEATRE z edukacyjnym przedstawieniem w języku angielskim pt. „The Detectives” dla uczniów szkół (p

The Bear Educational Theatre, jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze, w Czechach, a specjalizuje się w uczeniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne. Przedstawienia wystawiane przez profesjonalnych nauczycieli - aktorów i są przeznaczone do oglądania przez grupy młodzieży szkolnej uczącej się języka angielskiego. Są one zróżnicowane pod kątem zaawansowania językowego Do każdego przedstawienia dołączane są specjalne materiały edukacyjne, które nauczyciel może wykorzystać na lekcji przed lub po przedstawieniu.

THE DETECTIVES

„The Detectives” wciąga uczniów w interaktywną intrygę kryminalną, w której widzowie stają się jednocześnie detektywami. Fabuła rozgrywa się na scenie wędrownego kabaretu w Anglii, wśród trojga artystów: Michael Kay jest magikiem, jego żona, Sylvia Kay, tancerką, natomiast ich przyjaciel, Christopher O'Connel, klaunem. Pewnego fatalnego wieczoru, jedno z nich zginie na scenie w niewyjaśnionych okolicznościach... Spektakl trzyma widownię w napięciu, niesie ze sobą bardzo duży ładunek komiczny – oparty na cyrkowych i kabaretowych gagach oraz na zabawnych relacjach pomiędzy narysowanymi grubą kreską postaciami. The Detectives należy do najpopularniejszych tytułów naszego teatru. Spektakl był już odgrywany setki razy w wielu europejskich krajach. Zawartość językowa sztuki jest dość prosta, dzięki czemu na przedstawieniu dobrze bawi się publiczność w różnym przedziale wiekowym, mniej więcej od 12 do 18 lat.

Oprócz uczniów naszej szkoły, do udziału serdecznie zapraszamy chętnych z I LO w Ostrzeszowie, ZS Nr 1 w Ostrzeszowie, oraz zainteresowanych spektaklem gimnazjalistów.
Zakupu biletów można dokonać najpóźniej do poniedziałku 25.05. u pani K. Dembskiej w sali 2w8. Opiekunowie uczniów spoza ZS Nr 2 proszeni są o rozliczenie się w dniu spektaklu.

Opracowanie: Dembska Katarzyna i Kubiak Katarzyna