Ogólny      2015-02-19 23:37:58

Sesja popularnonaukowa „Chemiczno – fizyczna podróż dookoła świata”

Erupcja wulkanu, zaćmienie słońca, zamiana wody w wino, ogród chemiczny, minitsunami oraz magiczne sztuczki chemiczne mogli oglądać uczniowie Zespołu Szkół nr 2 podczas sesji popularno-naukowej.

Erupcja wulkanu, zaćmienie słońca, zamiana wody w wino, ogród chemiczny, minitsunami oraz magiczne sztuczki chemiczne mogli oglądać uczniowie Zespołu Szkół nr 2 podczas sesji popularno-naukowej pt. „Chemiczno-fizyczna podróż dookoła świata”, która odbyła się w szkole 6 lutego. Gośćmi honorowymi na sesji byli nauczyciele z naszej szkoły partnerskiej czyli z 2 Profesjonalnego Liceum w Drohobyczu.

W naszej podróży po świecie było jedenaście przystanków, przy których pokazywaliśmy doświadczenia chemiczne, najlepiej obrazujące dany kraj- będąc na Sycylii pokazywaliśmy wulkan chemiczny, będąc w Japonii wywołaliśmy minitsunami, a zatrzymując się na Grenlandii pokazaliśmy doświadczenia z ciekłym azotem. Udział w tej niezwykłej, interdyscyplinarnej lekcji wzięli licealiści klas pierwszych i drugich, którzy realizują rozszerzony program nauki geografii i chemii. Organizatorami sesji byli nauczyciele: Sylwia Reng, Renata Kubiaczyk i Robert Miguła.

Opracowanie: Sylwia Reng