Ogólny      2021-09-15 00:00:00

Mechanicy na praktykach zawodowych w Czechach

Grupa uczniów naszej szkoły kształcąca się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych (7 chłopców i 7dziewczyna) wyjechała w niedzielę na zagraniczne praktyki zawodowe. Jest to już ostatnia grupa biorąca udział w projekcie " Europejskie doświadczenie zawodowe w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie", który realizowany jest ze środków POWER na zasadach programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Nasi uczniowie wyjechali na dwa tygodnie do Czech, aby tam w placówce specjalizującej się w kształceniu w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych zdobywać doświadczenie w swojej branży. Tak jak w przypadku innych grup, poza interesującymi praktykami uczestnicy mają także zapewniony ciekawy program kulturowy, który pozwoli im poznać urokliwe miejsca w Czechach i lepiej poznać kulturę naszego sąsiada. Mamy nadzieję, że takie połączenie przyjemnego z pożytecznym pozostawi niezatarty ślad w pamięci uczestników tej mobilności.

Ewelina Ulichnowska- Kosik

Opracowanie: Szkolny zespół redakcyjny